Ateisti.sk je neziskový projekt venujúci sa problémom spojeným s náboženskou vierou a jej dogmami. Našou snahou je poukázať na tieto problémy a otvoriť ľuďom oči.

Je to tiež stránka určená všetkým, ktorým je na smiech, ale aj troška ľúto, že v 21. storočí ľudia veria na hovoriacich hadov a podobné “veci”. Naším cieľom nie je vystupovať agresívne alebo arogantne, no vzhľadom na niektoré nezmysly, ktorým sú schopní ľudia stále veriť, je tento prístup v istých situáciach nevyhnutný (viac o tom v článku K motivácii “bojovných ateistov“). Taktiež sa nechceme tváriť, že máme patent na pravdu, ale sme presvedčení, že každý kriticky rozmýšľajúci človek skôr či neskôr príde raz k tomu, že všetky mýty a legendy sú iba nezmysly a že náboženstvá, ktoré na nich stavajú, sú tu iba pre ovládanie ľudí. My ponúkame cestu k tomuto poznaniu, našimi článkami a článkami ľudí z rôznych kútov internetu a snažíme sa urobiť centrum ateistického poznania na slovenskom internete, pretože si myslíme, že na slovenskom internete takáto stránka chýba.

Stránka Ateisti.sk je inšpirovaná jej predchodcom Ateizmus.sk a snaží sa byť voľným pokračovaním tohto projektu. No za stránkou Ateisti.sk už stoja iní ľudia (aj keď pôvodný majiteľ s nami spolupracoval na začiatku, za čo sme mu vďační!), ktorí sa náhodne stretli a rozhodli k tomuto počinu vo facebookovej skupine Odluka cirkvi od štátu.

Pokiaľ vás zaujímajú nejaké otázky, obráťte sa na sekciu FAQ – Často kladené otázky alebo s inými konkrétnymi dotazmi, návrhmi, alebo ochotu písať články náš Kontaktný formulár.

 

Leave a Reply

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies